ckziu

Udział naszej młodzieży w 15th International MitOst Festival

środa, 11 października 2017

Jako przyszli architekci krajobrazu zostaliśmy zaproszeni do międzynarodowego projektu. Tym razem dotyczył on architektury Słubic i Frankfurtu.

Pierwszego dnia (środa) braliśmy udział w uroczystym rozpoczęciu na Uniwersytecie Wiadrina we Frankfurcie. W czwartek podzielili nas na grupy i poszliśmy w teren przeprowadzać wywiad z mieszkańcami po obu stronach Odry. Pytania dotyczyły tego jak mieszkają ludzie w Niemczech i w Polsce. O wyznaczonejgodzinie spotkaliśmy się u nich na sali, gdzie poczęstowali nas obiadem, który sami przygotowali. Po posiłku udaliśmy się na wykład prowadzony przez niemieckiego architekta projektującego we Frankfurcie. Trzeciego dnia zajęcia były dla nas najciekawsze. Dobraliśmy się w mieszane grupy (polsko -niemieckie) i po krótkiej prezentacji wytworów sztuki podobnych inicjatyw na całym Świecie wybraliśmy potrzebne do realizacji naszych pomysłów materiały i ruszyliśmy w miasto "TWORZYĆ". Efekty naszej pracy można zobaczyć na dołączonych zdjęciach, ale co najważniejsze współpracy, dobrej zabawy i nowych znajomości nie da się ocenić i zapomnieć. W całym przedsięwzięciu brało udział 10 uczniów z naszej szkoły (I i II klasa Technikum Architektury krajobrazu). Mimo mało sprzyjającej pogody cieszymy się, że mogliśmy tam być, działać, tworzyć BYŁO WARTO:)