ckziu

Bajkowe otrzęsiny

środa, 27 września 2017

Dnia 27 września 2017 r. w środę w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klas pierwszych.

Jednak zabawa trwała już od poniedziałku. Tego dnia uczniowie klas pierwszych prezentowali się na kolorowo - każda klasa miała kolor wybrany przez organizatorów obcinki - klasę IVa. Drugiego dnia, we wtorek, pierwszaki przyszły do szkoły bardzo zaspane ... jeszcze w pidżamach lub z ulubionym pluszakiem czy też poduszką.

Głównym dniem całej zabawy była środa. Uczniowie klas pierwszych brali udział w wielu konkurencjach. Przebierali się za postaci z bajek, prezentowali swoje klasy oraz hasło profilu. Tradycyjnie jedną z konkurencji było picie mleka, tym razem bez użycia rąk z butelek zawieszonych na wędkach. Wśród konkurencji był także "Quiz wiedzy o wychowawcy" oraz odczytanie hasła za pomocą Alfabetu Morsa.

W bajkowym turnieju zwyciężyła klasa I ab. Serdecznie gratulacje!!! Nagrodą przygotowaną dla zwycięzców był "Dzień bez pytania". Wszyscy otrzymali też słodkie upominki. Po bajkowej obcince uczniowie klas pierwszych udali się do ogrodu szkolnego, gdzie miło spędzili czas przy muzyce, rozmowach oraz grillowanych kiełbaskach.

Od tej pory uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci do braci szkolnej :)

Relacja z obcinki pojawiła się także w lokalnej TV.