ckziu

Projekt Modernizacja Kształcenia Zawodowego w naszej szkole

czwartek, 07 września 2017

W naszej szkole realizowany jest nowy 6 letni projekt  2017 - 2022 r. "Modernizacja Kształcenia Zawodowego", którego celem jest podwyższenie kwalifikacji zawodowych uczniów.

21 uczniów  odbyło miesięczny staż u wybranych przez siebie pracodawców z powiatu słubickiego. Młodzież za odbyty staż otrzymała 1500 zł oraz doświadczenie zawodowe. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2017/2018 odbędą się kolejne zadania projektu w nowej już szkole Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Będą to kursy, szkolenia i obozy szkoleniowe, które wzbogacą naszą jednostkę. Kursy te będą odbywały się w naszej szkole oraz na wyjazdach w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sulechowie oraz w Akademii im. Jana z Paradyża w Gorzowie Wlkp.

Wraz z wejściem w życie tego projektu wzbogacona zostanie baza szkoleniowa. Zostaną zakupione nowe pracownie komputerowe oraz sprzęt do praktycznej nauki zawodu we wszystkich typach techników. Młodzież będzie mogła uczyć się i pracować w nowych klasopracowniach zawodowych, będzie można przez sześć lat odbywać staże zawodowe u pracodawców z powiatu słubickiego. Swoje kompetencje będą podwyższać również nauczyciele studiując na studiach podyplomowych. Młodzież będzie mogła za darmo uczęszczać na kursy z prawa jazdy kat. B. Każdy będzie mógł znaleźć dla siebie: odpowiedni kurs czy warsztaty, które na pewno przydadzą się w dalszym rozwoju zawodowym. Na bieżąco będziemy obserwować kolejne działania w ramach projektu i informować wszystkich zainteresowanych.