ckziu

"Quo Vadis Demokracjo?" - udział młodzieży naszej szkoły w debacie politycznej

piątek, 09 czerwca 2017

8 czerwca 2017 r. młodzież z naszej szkoły wzięła udział w debacie na temat „Quo Vadis Demokracjo?: Standardy oraz wyzwania demokracji w dzisiejszym świecie” zorganizowanej przez Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu, Europa – Universität Viadrina Frankfurt  oraz Collegium Polonicum w Słubicach.

Debata składała się z dwóch części:
- wykładu na temat „Demokracja a populizm” przeprowadzonego przez dr Artura Kopka z Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu
- oraz debaty eksperckiej na temat „ Współczesne standardy oraz aktualne wyzwania demokracji” przy udziale prof. dr Doroty Piontek z Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, prof. dr Magdaleny Musiał – Karg z Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, dr Bartłomieja Biskupa z Uniwersytetu Warszawskiego oraz dr Artura Kopka z Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Jak się okazało nasza młodzież ma świadomość i potrzebę rozmów na tematy polityczne. Dużo się dowiedziała i brała czynny udział w dyskusji zadając konkretne pytania i oczekując konkretnych odpowiedzi. Zaproszeni goście sprostali oczekiwaniom uczniów i udzielali wyczerpujących wypowiedzi. Młodzież wykazała się dużym zainteresowaniem i nie było łatwo odebrać im głos ze względu na ograniczony czas.