ckziu

Szkolny Dzień Sportu

piątek, 02 czerwca 2017

1 czerwca 2017 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno–Rolniczych w Słubicach odbył się DZIEŃ SPORTU, w ramach którego wszystkie klasy rywalizowały w przeróżnych konkurencjach o zaszczytne pierwsze miejsce.

Szkoła wzięła jednocześnie udział w Ogólnopolskiej Akcji promującej czytelnictwo pn. "Jak nie czytam jak czytam" (szczegóły tutaj). Imprezie towarzyszyły hasła: "Przyłapani na czytaniu", "Rzuć palenie, żyj zdrowo i aktywnie".
Po oficjalnym otwarciu przez wicedyrektor szkoły Bożenę Lisik wszyscy uczniowie ustawili się  w "jadący rower", co dało niesamowity efekt widoczny na filmiku i zdjęciach zrobionych przez zaproszonych na tą okazję Strażaków. Było przy tym dużo śmiechu i zabawy.

Aby obejrzeć filmik "Jadący rower" kliknij w poniższy obrazek:

Youtube

Następnie zaczęła się prawdziwa walka o zwycięstwo w następujących kategoriach:
- Rzut granatem do celu – zwyciężyła klasa III a
- Wyścigi na czas na szczudłach – klasa III d  
- Tor przeszkód na czas  - klasa III a
- Alfabet morsa – klasa III d
- Rzuty lotkami do celu – klasa II e
- Rowerowy tor przeszkód – klasa III e
- Rozbijanie balonów na czas – klasa I e
- Udzielanie pierwszej pomocy – klasa II a

Rozpoznanie tytułu i autora książki po przeczytanym fragmencie – ex aequo wszystkie klasy.

Klasyfikacja generalna
:
I miejsce – klasa III a
II miejsce – klasa III e
III miejsce –  klasy III d i II a.

Całą imprezę urozmaiciły swoim udziałem Panie z Sanepidu, u których można było zmierzyć sobie ciśnienie, poziom cukru we krwi, zobaczyć przez specjalne okulary jak zmienia się nasze widzenie po spożyciu alkoholu, czy tez narkotyków itp. Nie zbrakło również Strażaków, którzy udzielali cennych wskazówek z zakresu pierwszej pomocy oraz pozwolili wejść na wóz strażacki, co cieszyło się wielkim zainteresowaniem.
Dzięki uprzejmości Rady Rodziców, na wszystkich uczestników czekały słodkie upominki. Imprezę  uzupełniało doskonałe nagłośnienie zorganizowane przez uczniów pod kierunkiem Pani Ani Adamowicz.
Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom za pomoc w organizacji tego dnia, a uczniom dziękujemy za wspólną zabawę, rywalizację w duchu fair play oraz zaangażowanie.