ckziu

Dni Otwarte w naszej szkole

wtorek, 16 maja 2017

W dniu 12 maja 2017 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Rolniczych w Słubicach odbyły się Dni Otwarte Szkoły. Uczniowie szkoły przygotowali  charakterystykę poszczególnych kierunków kształcenia, stanowiących ofertę edukacyjną na rok szkolny 2017/2018.

Kształcenie będzie odbywać się już w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (CKZiU). W celu przybliżenia istoty poszczególnych zawodów przygotowano stanowiska:

  • technik ekonomista – zaprezentowano pracę biurową z dokumentacją magazynową, sprzedażową i księgową oraz środki techniczne stanowiska pracy w biurze
  • technik hotelarstwa – w formie recepcji hotelowej zaprezentowano podstawowe wyposażenie i zakres wiedzy w tym zawodzie; warto podkreślić, że jest to nowy kierunek w ofercie CKZiU
  • technik żywienia i usług gastronomicznych – kwintesencja tego profilu została przedstawiona w postaci słodkich wypieków oraz zdrowych przekąsek przygotowanych przez uczniów tego kierunku
  • technik architektury krajobrazu – uczniowie zaprezentowali namiastkę prac praktycznych z roślinami ozdobnymi i narzędziami wykorzystywanymi w pracy oraz pokazali zastosowanie specjalistycznych programów komputerowych AutoCad oraz Garden Puzzle
  • Wielozawodowa Szkoła Branżowa I stopnia – jest to także nowość w ofercie CKZiU; oferowane zawody są zbieżne z kierunkami kształcenia w technikum, można więc zdobyć zawód: sprzedawcy, ogrodnika, rolnika, kucharza, piekarza, cukiernika, pracownika pomocniczego obsługi hotelowej i inne.

Przybyli goście z okolicznych gimnazjów mogli porozmawiać z obecnymi uczniami poszczególnych kierunków i dowiedzieć się czego uczą się podczas zajęć teoretycznych i praktycznych. Podczas prezentacji została im przybliżona ogólna charakterystyka szkoły i jej oferty edukacyjnej. Dni Otwarte uświetnił również występ szkolnego zespołu wokalnego Forte.
Dni Otwarte cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów nie tylko gimnazjów słubickich, ale także przybyłych z Cybinki, Kowalowa i Ośna Lubuskiego.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z oferty edukacyjnej CKZiU w roku szkolnym 2017/2018.