ckziu

Mamy swoją reprezentację w Finale Wojewódzkim Lubuskiego Młodzieżowego Festiwalu Piosenki Pro Arte 2017

środa, 26 kwietnia 2017

W środę 26.04.2017 r. w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury odbyły się Eliminacje Powiatowe Lubuskiego Młodzieżowego Festiwalu Piosenki-Pro Arte 2017. Na scenie Sali Kameralnej swoje umiejętności wokalne zaprezentowali artyści z powiatu słubickiego:  soliści i zespoły wokalne.

Nasza szkoła wystawiła silną reprezentację. W konkursie wystąpiło czworo solistów: Karolina Tuszewicka (kl. IV D), Klaudia  Czerniecka (kl. III E), Patrycja Wasilewska (kl. I A), Jerzy Sojka (kl. III A) oraz  zespół wokalny „Forte”, składający się z wymienionych wcześniej solistów.
Prezentacje naszych szkolnych artystów można uznać za udane. W najstarszej kategorii z powodzeniem zaprezentowała się Karolina Tuszewicka, która brawurowo wykonała trudny utwór  „Moknie w deszczu diabeł”. Nominacje do Finału Wojewódzkiego otrzymała też najmłodsza nasza solistka  Patrycja Wasilewska z piosenką „Dobranoc panowie” oraz zespół wokalny Forte z piosenką „Nie wie nikt”. Wyróżnienia otrzymali: Klaudia Czerniecka i nasz rodzynek Jurek Sojka.
Finał Wojewódzki Lubuskiego Młodzieżowego Festiwalu Piosenki-Pro Arte 2017 odbędzie się w Nowej Soli dn. 15.05.2017 r. Będziemy trzymać kciuki za powodzenie naszej śpiewającej reprezentacji.